سئو اینستاگرام : چند روش جدید برای بیشتر کشف شدن توسط افراد جدید در اینستاگرام

سئو اینستاگرام : چند روش جدید برای بیشتر کشف شدن توسط افراد جدید در اینستاگرام

سئو اینستاگرام : تقویت مهارت های سئو اینستاگرام می تواند به طرز خارق العاده‌ای قابلیت کشف و تعامل شما را در اینستاگرام بهبود بخشد. در ادامه ی مقاله همراه ما باشید.

تقویت مهارت های سئو اینستاگرام می تواند به طرز خارق العاده‌ای قابلیت کشف و تعامل شما را در اینستاگرام بهبود بخشد.

واقعیت این است که بسیاری از تکنیک هایی که شما برای بهینه سازی سئوی خود در وب استفاده می کنید می توانند برای بهبود محتوا و کشف پروفایل شما در اینستاگرام نیز موثر واقع شوند!

از هشتگ گرفته تا alt text، در این مقاله ما به شما توضیح می دهیم که چگونه طرز تفکر سئو را در اینستاگرام بکار بگیرید و چرا این می تواند به افزایش قابلیت کشف شما کمک کند.

پروفایل اینستاگرام خود را برای جستجو بهینه کنید

به عنوان بخشی از صفحه اکسپلور، جستجوی اینستاگرام یکی از راه های اصلی در یافتن هر اکانت اینستاگرامی درون برنامه است.

درست مانند اینکه شما یک عبارت جستجو را در گوگل تایپ می کنید، می توانید از نوار جستجو در بالای صفحه اکسپلور هم برای یافتن و کشف اکانت ها، هشتگ ها و مکان ها استفاده کنید.

به گفته‌ی اینستاگرام، نتایج جستجوی مشاهده شده به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله افرادی که دنبال می کنید، با چه افرادی ارتباط دارید و چه عکس ها و فیلم هایی را در اینستاگرام دوست دارید. اما آنها همچنین بر اساس کلمات کلیدی هستند!

دقیقاً مانند Google، وقتی شما کلمه کلیدی را در اینستاگرام جستجو می کنید، اینستاگرام میلیون ها حساب را مرتب می کند تا مفیدترین و مرتبط ترین نتایج را برای آنچه می خواهید پیدا کنید (آن کلمه کلیدی) پیدا کند.

اگر میخواهید برای یک کلمه‌ی کلیدی بخصوصی رتبه بندی شوید، خوب است که آن کلمه را در اسم و نام کاربری(username) خود بکار ببرید. شما میتوانید اسم و نام کاربری اکانت خود را از طریق “Edit my profile” در صفحه‌ی پروفایل خود تغییر دهید.

درست مانند اسم شما، بیو شما هم باید با کلمات کلیدی برای برند و تجارت شما بهینه شود. حتی می توانید هشتگ های قابل کلیک را به بیوی خود اضافه کنید تا شانس حضور شما نه تنها در نتایج جستجوی برای حساب شما، بلکه همچنین اگر کسی هشتگ را جستجو کند نیز افزایش یابد! این فقط یک راه عالی برای اطلاع دادن درباره‌ی تجارت شما به فالوور های جدید نیست. اینستاگرام همچنین بیو ها را “میخزد” تا اطلاعات بیشتری جمع کند و از هدف حساب شما مطلع شود.

با هشتگ ها مانند کلمات کلیدی رفتار کنید

استفاده از هشتگ های مرتبط و هدفمند در پست ها و استوری های شما هنوز هم یکی از بهترین راه های کشف مخاطبان جدید در اینستاگرام است. و این می تواند منجر به دریافت تعامل بیشتر، دنبال کنندگان بیشتر و مشتریان بیشتر برای تجارت شما شود.

برای مثال، تأثیری که هشتگ های اینستاگرام در افزایش قابلیت کشف دارند بسیار شبیه طریقه‌ی بهبود سئو (بهینه سازی برای موتور جستجو) توسط کلمات کلیدی است.

اگر می خواهید برای یک کلمه کلیدی در گوگل رتبه بندی شوید، باید محتوایی ایجاد کنید که برای آن کلمۀ کلیدی در وبلاگ یا وب سایت شما بهینه شده باشد. این امر در اینستاگرام هم صدق میکند.

اگر در اینستاگرام  یک حساب کاربری عمومی دارید و یک هشتگ به یک پست اضافه می کنید، آن پست در صفحۀ نتایج هشتگ مربوطه قابل مشاهده خواهد بود. و از آنجا که هشتگ ها با هدف کشف محتوای جدید استفاده می شوند، استفاده از هشتگ های “درست” می تواند شما را در دید مخاطبان مورد نظرتان قرار دهد؛ حتی اگر از قبل با اکانت شما آشنا نباشند.

اما هشتگ ها کاربردهای فراتر از فقط بهبود قابلیت کشف شما دارند. می توانید از آنها برای تشکیل یک جامعه، تأمین محتوای  تولید شده توسط کاربر، برگزاری کمپین ها، تحقیق دربارۀ مخاطبان خود و موارد مشابه دیگر استفاده کنید. به همین دلیل داشتن یک استراتژی هشتگ واضح و خوش ساخت بسیار مهم است، بدون آن، فرصت های بهینه سازی اکانت خود و ایجاد تعامل وکسب فالوور های بیشتر را از دست می دهید.

کپشن های توصیفی بنویسید

در حالی که پست های اینستاگرام فقط از طریق هشتگ ها و برچسب های مکان قابل جستجو هستند، روش های دیگری نیز برای افزایش قابلیت کشف محتوای شما در صفحه اکسپلور اینستاگرام وجود دارد؛ مانند نوشتن کپشن های توصیفی و مرتبط.

اما قبل از اینکه به توضیحات این بخش بپردازیم، بیایید ابتدا در مورد نحوه‌‌ی کار صفحه اکسپلور صحبت کنیم.

مانند فید اینستاگرام شما، اینستاگرام یک الگوریتم برای صفحه اکسپلور دارد که به طور مداوم از رفتارهای شما در برنامه یاد می گیرد (مانند اینکه چه اکانت هایی را دنبال می کنید و چه پست هایی را می پسندید و درباره آنها نظر می دهید) تا بفهمد از چه محتوایی بیشتر لذت خواهید برد.

به همین دلیل است که صفحه اکسپلور شما با صفحه اکسپلور دوست شما متفاوت به نظر میرسد؛ این صفحه به طور اختصاصی متناسب با آنچه قبلاً در اینستاگرام به آن علاقه نشان داده‌اید برای شما شکل میگیرد.

حال برگردیم به موضوع اصلی

اینستاگرام اخیراً اعلام کرده که برای اینکه چه محتوایی را در صفحه اکسپلور نمایش دهند از یادگیری ماشینی استفاده می کنند. این یعنی هنگام توصیه های محتوا در اکسپلور، این کار به جای جستجوی پست ها بصورت تکی، بر شناسایی “مرتبط ترین حساب ها بر اساس علایق فردی” متمرکز است.

به عبارت دیگر، اگر شما به ماشین های اسپرت علاقه نشان دهید، اینستاگرام آن را بعنوان یک نشانه برای نشان دادن محتوای  حساب هایی که بطور معمول پست های مرتبط با ماشین های اسپرت میگذارد، درک میکند.

اما اینستاگرام چگونه می فهمد که پست با موضوع مورد نظر مرتبط است؟

به گفته‌ی اینستاگرام، آنها حساب های با موضوع مشابه را با استفاده از یک روش یادگیری ماشینی معروف به “تعبیه کلمه(word embedding)” شناسایی می کنند.

این بدان معنی است که اینستاگرام به کلمات کلیدیی که در حساب ها استفاده می شود نگاه میکند تا میزان ارتباط آنها با یکدیگر مشخص شود. اگرچه برخی از این کلمات کلیدی از اسم، نام کاربری و بیوی یک حساب سرچشمه می گیرند (همانطور که قبلاً بحث کردیم)، کپشن هایی که شما زیر پست ها می نویسید نیز در آن موثر واقع می شوند.

Alternative Text (نوشتار جایگزین) خود را ایجاد کنید

alt text یکی از ویژگی های اخیر اینستاگرام است که به شما امکان می دهد یک متن جایگزین سفارشی بنویسید تا بتوانید توضیحات کامل تری به عکس های خود اضافه کنید.

و اگرچه این ویژگی عمدتاً برای کاربرانی که دارای نقص بینایی هستند طراحی شده است، اما همچنین می تواند برای سئو نیز مورد استفاده قرار گیرد.

در حال حاضر، اینستاگرام متن جایگزین را بصورت خودکار ایجاد می کند تا بتوانید توضیحات عکس ها را از طریق صفحه خوان خود بشنوید. این ویژگی از فناوری تشخیص اشیا برای تولید شرح عکس برای صفحه خوان استفاده می کند تا بتوانید هنگام مرور در برنامه، برخی از مواردی که عکسها ممکن است داشته باشند را بشنوید.

اما شما همچنین می توانید هنگام آپلود عکس، متن جایگزین سفارشی خود را ایجاد کنید تا توضیحات واضح تری از آنچه در مورد پست شماست ایجاد کنید! در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

متن جایگزین سفارشی هنگام آپلود عکس

برای دیدن و ویرایش alt text قبل از پست گذاشتن عکس در اینستاگرام، روی Advanced Settings(تنظیمات پیشرفته) در پایین صفحه بزنید.

سپس، روی Write Alt Text بزنید.

حال، به سادگی alt text خود را در کادر بنویسید و روی Done بزنید.

برای تغییر alt text در یک پست پس از انتشار آن در اینستاگرام: به پست بروید، روی سه نقطه در بالای عکس زده و سپس Edit را بزنید.

بعد، روی Edit Alt Text در پایین سمت راست بزنید.

اکنون، کافی است alt text را در کادر بنویسید و روی Done بزنید.

 

منبع : سایت کلاته

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image