رویاهای بزرگ

رویاهای بزرگ

رویاهای بزرگ !

 

بگذارید با این جمله شروع کنم:

جیم ران می گه: با افراد شایسته کار کنید،نه با افراد نیازمند!

چرا؟

در ادامه دلیلش را خواهم گفت.

مارکس اورلیوس می گفت: فقط رویاهای بزرگ قدرت دارند که روح انسان را به حرکت در بیاورند.

برایان تریسی می گه: برای این که رویاهایت به واقعیت برسه،باید رویایی داشته باشی.

به عقیده او نقطه شروع موفقیت در کسب وکار،نقطه شروع از آینده است. او برای تمرینِ شروع از آینده به ما توصیه می کند: “زمان را در ذهنتان پنج سال به جلو ببرید.خیال کنید که مثلاً پنج سال از این تاریخ گذشته و حالا زندگی شما از هر جهت کامله.تصویر واضحی از زندگی دلخواه تان برای پنج سال آینده در مقابل چشمانتان ترسیم کنیم.

خُب،شما در آن تصویر،به چه کاری مشغولید؟کجا و چگونه زندگی می کنید؟با چه افرادی در ارتباط هستید؟درآمدتان چقدره؟ و…

هر چقدر که تصویرتان از آینده واضح تر باشه،احتمال دستیابی تان به آن بسیار بیشتر خواهد بود. برایان تریسی بیان می کنه که:در تمام ساعات کاریِتان کار کنید.وقت تلف نکنید.

وقتی می خواهند سر صحبت را با شما باز کنند و شما را از کارتان بیندازند،بی تعارف به آن ها بگوئید که کار دارید باید برگردید سر کارتان.

یادگیری مستمر،کلید موفقیت در قرن بیست و یکُمه.

روزی یک خبرنگار از توماس واتسون این سؤال را می پرسه:چگونه میشه سریع تر موفق شد؟

واتسون در جواب گفت: اگر می خواهید سریع تر موفق شوید، باید میزان شکست هایتان را دو برابر کنید .زیرا موفقیت در آن سوی شکست قرار داره.هر وقت در موقعیتی قرار می گیرید که ریسک شکست هایتان زیاده،از خودتان بپرسید: اگر این کار را انجام دهم،بدترین حالتی که ممکنه برام اتفاق بیفته،چیه؟وآن وقت،تمام تلاش تان را صرف کنید،تا آن بدترین حالت اتفاق بیفته!

صادقانه از خودتان بپرسید:چه مهارتی است که اگر آن را بیاموزم،بیشترین تأثیر مثبت درزندگی اَم ایجاد خواهدشد؟

چارلز جونز قاطعانه بیان می کنه که: مطمئن باشید در پنج سال آینده،شما هیچ تغییری نخواهید کرد،مگر این که افراد خاصی را که در طول این پنج سال با آنها در ارتباط بوده اید و کتاب هایی که در این مدت خوانده اید،وضعیت شما را تغییر دهد.

برایان تریسی بیان می کنه که: اگر می خواهید موفق باشید،باافراد موفق و مثبت ارتباط برقرار کنید. از آدم های منفی بافی که همیشه گله و شکایت دارند،دوری کنید. اگر می خواهید با عقاب ها پرواز کنید،نباید با بوقلمون ها به سر ببرید.

بنابراین،مهم ترین اشخاص زندگی تان را اکنون شناسایی کنید و ببینید برای کمک به آن ها در زندگی خصوصی و کار ی شان چه می توانید بکنید تا آن ها هم برای کمک به زندگی خصوصی و کاری شما آماده باشند.

فراموش نکنید: اول کاشت،دوم برداشت.

این قانون موفقیته.
پایدار باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image