فینستا (Finsta) چیست و چگونه می توانیم از یکی از آن ها استفاده کنیم؟

فینستا (Finsta) چیست و چگونه می توانیم از یکی از آن ها استفاده کنیم؟

فینستا (Finsta) چیست : فینستا امروزه مرکز توجه نوجوانان و کانال های خبری است، اما آنها چه هستند؟ چرا افراد آنها را ایجاد می کنند و شما چگونه می توانید از یکی از آنها استفاده کنید؟

فینستا چیست؟

بیشتر افراد فقط یک حساب کاربری در اینستاگرام دارند، اما گاهی اوقات، یک حساب کاربری اضافی نیز ایجاد می کنند. به این حساب های جعلی اینستاگرام “فینستا” گفته می شود. آنها معمولاً مخفی، ناشناس یا پر از تصاویری هستند که در حساب اصلی آن فرد دیده نمی شود.

برخی از افراد فینستا را ایجاد می کنند تا برخی از پست ها یا استوری هایشان در دید عموم نباشد. چرا که هر کسی، از جمله غریبه ها یا همکاران، می توانند یک حساب معمولی در اینستاگرام (“رینستا”) را ببینند و یک اکانت فینستا فقط برای برخی دوستان یا خانواده در دسترس است.

البته برخی از فینستاها کاملاً مخفی هستند. شما ممکن است یکی را ایجاد کنید تا عکس ها، استوری ها یا فعالیت های خود را از برخی از دوستان یا اعضای خانوادۀ خود پنهان کنید، یا به طور ناشناس در پست های اینستاگرام مرور و نظر دهید.

با این حال، گاهی اوقات مردم از فینستا برای پست گذاشتن جوک، ویدیو های تعطیلات یا کارهای هنری جالب استفاده می کنند. بنابراین، چرا از فینستا ها بد گفته می شود؟

فینستا ها چیز بدی نیستند

اکانت های اضافی همیشه یک روش مفیدی برای حفظ حریم خصوصی، ناشناس عمل کردن یا کمی سرگرمی آنلاین بوده است. پس فینستا ها چیز جدیدی نیستند.

با این حال، این باعث نمی شود فینستا ها کمتر مشکوک به نظر برسند. چرا کسی، به ویژه یک نوجوان، نیاز به نگه داشتن عکس های مخفی یا خصوصی در اینترنت دارد؟ آیا نمی توانید حساب اینستاگرام خود را فقط روی “خصوصی” یا “فقط دوستان” تنظیم کنید؟

بیشتر عکس های خصوصی لزوماً توهین آمیز یا خجالت آور نیستند، بلکه آنها فقط خصوصی هستند. اینستاگرام مکانی عالی برای به اشتراک گذاشتن عکس با دوستان یا اعضای خانواده است، اما همچنین یک انجمن باز برای آشنایان، غریبه ها یا کارفرمایان احتمالی است تا زندگی شما را تا حدی بررسی کنند. یک فینستا به مردم این امکان را می دهد تا تصاویر شخصی خود را که در گذشته در یک آلبوم یا قاب عکس میگذاشتند، اکنون به اشتراک بگذارند.

حال اگر اینگونه به فینستا نگاه کنید خیلی بد بنظر نمیرسد. حتی شاید بهتر باشد در اسرع وقت فینستای خودتان را راه اندازی کنید.

نحوه ساخت و مدیریت فینستا

ساخت و مدیریت فینستا آسان تر از چیزی است که ممکن است فکرش را بکنید. مانند توییتر، نیازی نیست هر چند وقت یکبار در صفحات لاگیم جابه‌جا شوید؛ شما می توانید در برنامه اینستاگرام با تنها ۲ ضربه به چندین حساب اینستاگرام دسترسی پیدا کنید.

طریقه‌ی ساخت یک فینستا:

  1. به برنامه‌ی اینستاگرام بروید.
  2. به پروفایل خود بروید.
  3. سه خط واقع در بالا سمت راست را بزنید تا منوی پروفایل باز شود.
  4. روی Settings در پایین منوی پروفایل بزنید.
  5. به پایین بروید و روی «Add Account» بزنید.
  6. یک اکانت جدید ایجاد کنید.

اکنون که اکانت جدید اینستاگرام دارید، اینگونه باید بین اکانت های خود در اینستاگرام جابه‌جا شوید:

  1. به پروفایل خود بروید.
  2. روی نام کاربری خود در بالا سمت چپ صفحه بزنید.
  3. حسابی را که می خواهید وارد آن شوید را انتخاب کنید.

این تمام کارهایی بود که باید انجام می دادید! اگر می خواهید حساب خود را از غریبه ها پنهان کنید، به تنظیمات Privacy بروید و private account را فعال کنید.

شما می توانید تا حداکثر پنج اکانت در برنامه اینستاگرام به این صورت داشته باشید، بنابراین در صورت تمایل برای تصاویر شخصی مختلف خود می توانید باز هم فینستا بسازید.

پایان

امیدواریم مطالب این مقاله به آشنایی شما دربارۀ حساب های فینستا کمک کرده باشد.

منبع : کلاته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image