نوشتن تقویم محتوایی برای بازاریابی محتوا

نوشتن تقویم محتوایی برای بازاریابی محتوا

نوشتن تقویم محتوایی : بازاریابی محتوا توسط محتوای سرمقاله هدایت می شود. بنابراین ، برای انتشار محتوای با کیفیت بالا به طور منظم ، به یک تقویم ویرایش نیاز است. یک تقویم محتوایی مناسب برای شما میتواند حکم نقشه راه را داشته باشد و زمان موفقیت شما را در اینستاگرام کوتاه تر کند. در ادامه برای شما بیشتر درباره اهداف این تقویم و چگونگی آن صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

اهداف تقویم محتوایی باید به این شکل باشد!

• ایجاد و مدیریت تولید و انتشار محتوا

• ارائه محتوا به طور موثر در کانال های بازاریابی

• هماهنگی تیم ها و تحمیل مسئولیت ایجاد و تبلیغ محتوا به افراد

• اطمینان حاصل کنید که محتوایی مطابق با استراتژی محتوا تولید کنید

• منابع را ارزیابی کرده و روشهایی را برای برطرف کردن شکافهای استراتژی محتوا پیدا کنید

این مقاله شما را در چگونگی ایجاد یک تقویم تحریریه راهنمایی می کند که به همه این اهداف دست یابید و روند بازاریابی محتوا را ساده کنید.

برای ایجاد تقویم ویرایش از چه مواردی باید استفاده کنم؟

اولین سوال ممکن است در مورد محل ایجاد تقویم ویرایش باشد. قالب تقویم به سازمان بستگی دارد. تیم شما ممکن است به سیستم عامل های بازاریابی محتوا مانند NewsCred دسترسی داشته باشد. اکثر سیستم عامل های بازاریابی محتوا دارای یک تقویم ویرایش داخلی هستند که به شما امکان می دهد گردش کارهایی برای پست های وبلاگ و سایر مطالب ایجاد کنید، این گردش کارها را در یک تقویم برنامه ریزی کنید و همه کارها از قبیل نوشتن ، ویرایش ، انتشار و تحویل را در یک مکان مدیریت کنید.

از چه بسترهایی برای ایجاد تقویم محتوایی میتوانید استفاده کنید؟

اگر بستر بازاریابی محتوا ندارید ، از صفحه گسترده Google یا صفحه گسترده Excel به عنوان تقویم خود استفاده کنید. یک کتاب کار یک ساله ایجاد کنید و هر ماه یک برگه در صفحه گسترده خود اختصاص دهید.

چگونه تقویم تحریریه و استراتژی بازاریابی محتوا را متحد می کنید؟

در واقع ، تقویم تحریریه پایه و اساسی زمانی است که شما یک استراتژی بازاریابی محتوای مستند ایجاد می کنید. اگر استراتژی بازاریابی محتوای شما به خوبی توسعه یافته باشد، می توانید اطمینان حاصل کنید که هر محتوایی که تولید می کنید ، بازگشت سرمایه مثبت به اهداف بازاریابی محتوای شما را به همراه خواهد داشت.

استراتژی بازاریابی محتوای شما باید یک ستون محتوا برای موضوع اصلی که می خواهید صاحب آن باشد ایجاد کرده باشد. این ستون ها با ماموریت برند شما و کلمات کلیدی SEO که می خواهید در آنها مطابقت داشته باشید مطابقت دارند. درون هر ستون یک موضوع مرتبط وجود دارد. اگر یک شرکت تناسب اندام هستید ، یکی از ارکان محتوا “تغذیه و تغذیه سالم” است. و عناوین مرتبط با ستون شامل “برنامه غذا” ، “دستور العمل” ، “مشاوره متخصص” و غیره خواهد بود.

علاوه بر این ، شما باید در استراتژی بازاریابی محتوا ، انواع محتوا را به سفر مشتری ترسیم کرده باشید. پست های وبلاگ ، اینفوگرافیک ها و لیست های سرپرستی موضوعاتی که شخص خریدار را مجذوب خود می کند، محتوای برتر شما را می سازد و باعث افزایش بازدید و آگاهی می شود. محتوای قیف وسط، که شامل محتوای تعاملی طراحی شده برای تشویق نشریات و روزنامه ها است، می تواند تعامل با چشم انداز را افزایش دهد. با نزدیک شدن کاربران به خریدها ، محتوای پایین قیف بیشتر به محصول متمرکز می شود .

نوشتن تقویم محتوایی
نوشتن تقویم محتوایی

عوامل زیر بر استراتژی های بازاریابی محتوا و نحوه ایجاد تقویم های ویرایش تأثیر می گذارند!

عوامل گوناگونی میتواند بر روی نحوه تشکیل و اجرا تقویم محتوایی شما اثر بگذارد که اصلی تذرین آن ها به شرح زیر است.

کمپین های عمده بازاریابی

امسال قصد انجام چه کارهایی را دارید؟

این طرح روی تقویم محتوا تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، اگر یک رویداد سالانه برگزار کنید ، مقاله ای برای تبلیغ این رویداد و جذب مخاطب می نویسید. پس از رویداد ، برای انتشار محتوای پس از رویداد خود از دسترسی به رهبران صنعت ، عکس ها ، فیلم ها ، داده های جمع آوری شده و موارد دیگر استفاده خواهید کرد.

محتوای بیگ راک

چیزی است که آنقدر دیدنی است که مخاطبان شما نمی توانند به آن توجه نکنند. محتوای بیگ راک شامل فیلم کوتاه ، فیلم سینمایی ، کتاب الکترونیکی ، کتاب چاپی و مقاله های سفید است. ایجاد محتوای بیگ راک به سرمایه گذاری زیادی نیاز دارد، اما در بیشتر موارد یک سرمایه گذاری موفق و سودآور است زیرا می تواند باعث افزایش آگاهی از برند، فروش و بهره وری عملیاتی و تولید ROI (بازگشت سرمایه) شود.

می توانید ارزشی را بدست آورید که ارزش آن را داشته باشد. هنگامی که محتوای بیگ راک ایجاد کردید، آن را برای اهداف تبلیغاتی به قطعات کوچک برش دهید و دارایی خود را در رسانه های اجتماعی و سایر کانال های بازاریابی توزیع کنید.

محتوای SEO

با کدام اصطلاحات جستجو را می خواهید رتبه بالایی داشته باشید؟ شما می خواهید به طور مرتب پست های طولانی وبلاگ بهینه شده برای سئو ایجاد کنید تا این کلمات کلیدی را به بالاترین سطح خود برسانید. این تأثیر بیشتری در تقویم محتوا دارد.

محتوای فصلی

تعطیلات و رویدادهای سالانه مهم برای مخاطبان شما چیست؟ چه زمانی و چقدر به دنبال آن محتوا بوده اند؟ با استفاده از ابزارهای جستجوگرها مانند Google Trends می توان اطلاعات را بدست آورد.

به طور مثال اگر فروشگاه لباس کودک هستید ، بازگشت به مدرسه یکی از مهمترین فصول است، نه؟ طبق گوگل ترندز ، جستجوی کلمه کلیدی “بازگشت به لباس مدرسه” از اواسط ماه جولای آغاز شد. این بدان معناست که شما مجبور نیستید تا پایان ماه ژوئن محتوای مربوط به آن موضوع را منتشر کنید تا اطلاعاتی را که افراد به طور فعال بدنبال آن هستند (و فرصتی برای کسب رتبه بالا) ارائه دهید.

نوشتن تقویم محتوایی
نوشتن تقویم محتوایی

چگونه می توان به یک ایده تقویم محتوایی رسید؟

قبل از اینکه تقویم ویرایش را پر کنید ، باید به یک ایده برسید. که این قسمت جالبترین بخش آن است. برای خود یا با هم تیمی های خود فکر کنید.

طوفان فکری به صورت تیمی

بازاریابان محتوای اصلی را برای ایده پردازی به صورت تیمی جمع کنید. همچنین می توانید با اعضای تیم بازاریابی و کارشناسان موضوعی (SME) سایر بخشها ارتباط برقرار کنید. ساختار را در دستور کار برای ایده پردازی سازنده قرار دهید. ابتدا بیایید نگاهی به ستون های محتوا و انواع محتوا بیندازیم ، و سپس محتوای هر ستون را در مدت 10 تا 20 دقیقه طوفان فکری کنیم. ممکن است مفید باشد که افراد مبتکر (نکاتی برای ایده پردازی) با شرکت کنندگان قبل از جلسه به اشتراک بگذارید. این به شرکت کنندگان فرصت می دهد تا فکر کنند و ایده هایی را برای بحث و گفتگو آماده کنند.

در جلسات طوفان مغزی ، اطمینان حاصل کنید که مکانی وجود دارد که همه بتوانند ایده های ثبت شده را مشاهده کنند. که می تواند یک تخته سفید ، یک برچسب ، یک سند کاغذی ، یک پروژکتور در یک اتاق کنفرانس و غیره باشد. هنگامی که همه ایده های خود را به اشتراک گذاشتند ، ما ایده های مشابه را با هم جمع می کنیم.

برای مثال ، فرض کنیم یک شرکت بازاریابی، ایده ستون شبکه های اجتماعی را طوفان فکری می کند. اولی استوری اینستاگرام را پیشنهاد می کند ، دومی ایده هایی برای بازاریابی اینفلوئنسر و سومین حالت هشتگ فعلی را نشان می دهد. این ایده ها را می توان در محتوایی با عنوان “راهنمای نهایی بازاریابی اینستاگرام” قرار داد.

ایده های داستان را به تنهایی بررسی کنید

همچنین می توانید به تنهایی به ایده هایی برسید. مطالعه و تحقیق می تواند اطلاعات زیادی به تفکر شما بدهد. با نشریات صنعت ، اخبار عمومی و موضوعاتی که مشتریان شما بیشتر به آنها علاقه دارند ، به روز باشید. حتی اگر افکار شما جوش نیامده باشد ، به مکانی برای ذخیره ایده های خود نیاز دارید.

چگونه ایده های خود را در تقویم ویرایش بنویسم؟

اگر ایده های زیادی برای کار دارید ، با در نظر گرفتن کمپین های عمده بازاریابی ، محتوای بیگ راک ، محتوای سئو و فصلی ، ایده های خود را با ستون های محتوای خاص و انواع محتوا ترسیم کنید.

شروع آن در یک تاریخ ثابت آسان است. با تنظیم برنامه های محتوای مربوط به تعطیلات ، رویدادهای سالانه ، فعالیت های عمده شرکت ها و بازاریابی شروع کنید. اکنون می دانید چه زمانی مقاله خود را منتشر کنید. در مرحله بعد ، محتوای بیگ راک و همه کارهای حاصل از آن را برنامه ریزی کنید. محتوای بیگ راک نیاز به سرمایه گذاری زیادی دارد ، بنابراین ممکن است فقط بتوانید یک اثر را هر سه ماه یک بار منتشر کنید. سپس محتوای SEO را برای کلمات کلیدی که می خواهید بیشترین رتبه بندی را داشته باشند ، تعیین کنید. بهتر است ماهانه چند کار را تخمین بزنید (فراموش نکنید که Google Trends را بررسی کنید تا ببینید چه زمانی برای انتشار بهتر است).

وقتی همه این کارها را برنامه ریزی کردید، بیایید داستان دیگری بنویسیم. مطمئناً نمی توانید و نباید این مقالات را ماهها قبل تنظیم کنید. علاوه بر تصمیم گیری در مورد اینکه چه کاری انجام دهید ، شما نیاز به انعطاف پذیری برای انتشار مطالب دیگر در صورت لزوم دارید تا با اخبار ، وقایع به موقع و میزان تحریریه نویسندگان و کارشناسان موضوعی (SME) همراه باشید. به تقویم مثل همیشه در حال انجام فکر کنید.

نوشتن تقویم محتوایی
نوشتن تقویم محتوایی

چه مدت زمان لازم را برای هر محتوا اختصاص دهم؟

انواع مختلف محتوا به جدول زمانی متفاوتی نیاز دارند ، بنابراین بیایید از زمان ایده آل انتشار عکس عقب برویم.

برای ارسال های طولانی در وبلاگ ، ممکن است یک یا دو هفته طول بکشد تا نویسنده در مورد موضوع تحقیق کند و اولین پیش نویس را بنویسد. ویرایشگر و تبادل سوال و ویرایش با نویسنده حدود یک هفته طول می کشد. سپس کل مراحل ویرایش حدود 3 هفته طول خواهد کشید.

از طرف دیگر ، ایجاد یک کتاب الکترونیکی تعاملی می تواند ماه ها طول بکشد. ممکن است یک ماه طول بکشد تا نویسنده تحقیق کند و اولین پیش نویس را بنویسد و روند ویرایش کپی با ویرایش ممکن است دو هفته طول بکشد. این نوع پروژه ها اغلب نیاز به تأیید اضافی از طرف ذینفعان دارند که چند هفته دیگر به آن اضافه می شود. در ضمن ، کل فرآیند ماهها طول خواهد کشید ، زیرا توسعه دهندگان وب و طراحان همزمان کار می کنند.

اگر هر محتوا را اجرا کنم چه کاری باید انجام دهم؟

تبلیغ در رسانه های اجتماعی ، خبرنامه های ایمیل ، سیستم عامل های داخلی و سایر کانال های بازاریابی. از این گذشته ، تحویل برای بازاریابی محتوای موفق ضروری است. حتی اگر یک تقویم ویرایشی کاملاً فکر شده ایجاد کنید و محتوای فوق العاده شگفت انگیزی منتشر کنید ، بازدهی واقعی نخواهید داشت مگر اینکه فعالانه آن را تبلیغ کنید.

به عبارت دیگر ، ROI هر کار باید همیشه اندازه گیری شود. بسته به مرحله قیف که هر عنصر به آن مربوط می شود ، از نمای صفحه بالای وبلاگ (مرحله اولیه توسعه چشم انداز) پست وبلاگ ، فروش / لیدهای تولید شده / پایین قیف (مرحله آخر توسعه چشم انداز) مرحله) معیارهای موفقیت ، تا معاملات تحت تأثیر محتوا ، تعیین می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image