10 چالش بزرگ برای مدیرانی که تیمشان به سرعت در حال رشد است.

10 چالش بزرگ برای مدیرانی که تیمشان به سرعت در حال رشد است.

مشکلات شرکت در حال رشد : خیلی هیجان انگیز است که یک تیم فروش، به سرعت رشد می کند، این یعنی شما و فروشندگان شما کارتان را خوب انجام داده اید و به اهداف مالی خود رسیده اید . اما این بدان معنی نیست که شما به این راحتی به موفقیت و رشد رسیده اید. وقتی تیم ها به سرعت رشد می کنند، قربانی موفقیت خود می شوند. آنها با همان روش های قبل پیش می روند، استخدام های جدیدی انجام می دهند ولی اقداماتی که برای یک تیم فروش کوچک جواب می دهد، ممکن است برای یک تیم بزرگتر خوب نباشد.
در اینجا لیستی از مشکلات و برخی راه حل ها برای شرکت های در حال رشد آورده ایم، میتوانید با تمرکز بر این مشکلات و راه حل های موجود چالش های تیم فروش خود را حل کنید و به جایی که متعلق به شماست برسید.

 

1. تیم های فروش ، سیستم CRM خود را بروز نمی کنند، زیرا غرق کارهای اداری و تکراری شده اند.

تیم های فروش می توانند به راحتی در کارهای روتین دچار مشکل شوند. هرچه فرآیند فروش و ابزار مدیریت فروش ، پیچیده تر باشد آنها به راحتی دچار این مشکل خواهند شد. تکرار فروش، بستگی به سادگی فرایند فروش نیز دارد و اینکه آیا واقعاً به آنها کمک می کند تا معاملات بیشتری را ببندند یا نه!
برای رسیدن به هدف و موفقیت در فروش به یک نرم افزارCRM نیاز دارید، که فروشندگان شما با استفاده از آنها بتوانند مرتبا و دقیق فعالیت های خود را بروز کنند. بطور خلاصه شما باید به دنبال سیستمی باشید که کار شما را ساده تر کند، تا فروشندگان را به فعالیت های خود متمرکز کرده و نیاز به مدیران غیر ضروری را از بین ببرد.

 

2. شما نمی توانید یک چشم انداز دقیق از عملکرد تیم خود بدست آورید.

مدیریت کیفیت عملکرد فروش، نیاز به پیگیری دقیق دارد. اگر نمی توانید از عملکرد تیم خود بخوبی مطلع شوید، چگونه می توانید، با تعیین اهدافی به برتری تیم کمک کنید؟ شما نیاز به یک چشم انداز کلی با دسترسی آسان از عملکرد تیم فروش خود دارید. داده ها و اعداد باید هدف شما باشند و شما را قادر سازند اهداف واقعی و مبتنی بر فعالیت را تنظیم کنید که هم تیم شما را به سمت موفقیت در فروش سوق داده و هم انگیزه بدهد.
با توجه به گزارش های فروش می توانید کاریز فروش خود را برای پیگیری عملکردهای مختلف تیم فروشندگان سفارشی کنید و پس از شناسایی چالش های هر تیم ، اهداف هر یک از تیم ها را جداگانه مشخص کنید.

 

3. شما دوست دارید تیم خود را مستلزم استفاده از فرآیند فروش کنید.

شما فرآیند فروش را کاملا با دقت توسعه داده اید. تا فعالیت های فروش را ساده تر کرده و فروشندگان شما فروش بیشتری داشته باشند. اما یک مانع اساسی سر راه شما وجود دارد: پذیرش فرایند فروش.
اگر می خواهید به سرعت رشد کنید، ایجاد یک فرآیند فروش ثابت، ضروری است . اما هرچه شرکت شما بزرگتر شود و تیم های فروشتان نیز بیشتر شود، به مدیریت بیشتری نیاز دارید که این مسئله به طور قابل توجهی سخت تر می شود. استفاده نادرست از ابزارهای مدیریت و فرآیندها همه چیز را آشفته تر می کند و معاملات به راحتی در این اختلال از بین می روند.
در نتیجه شما به یک فرآیند فروشی نیاز دارید که تیم های شما به آن اعتماد و اعتقاد داشته باشند. گرفتن یک مشتری یا معاملات بیشتر بستگی زیادی به سادگی یک فرآیند دارد. شما باید به دنبال یک فرآیند باشید که موفقیت قابل تکرار را به دنبال داشته باشد.

 

4. پیش بینی و برآورد درآمد

هر مدیر فروش، اهمیت پیش بینی دقیق درآمد را درک می کند ، با این حال بسیاری از افراد برای دستیابی به آن، با وضوح و دقت تلاش می کنند. پیش بینی و برآورد نادرست ، منجر به از دست رفتن اهداف شده و موفقیت فروش شما را به خطر می اندازد. شما باید از پیش بینی ها و بهینه سازی درآمد خود اطمینان حاصل کنید تا بتوانید برای تیم خود و تکرار فروش استفاده کنید. پیش بینی صحیح درآمد برای دستیابی به اهدافتان یک نیاز اساسی است.

 

5. امنیت داده و اطلاعات شما بصورت کامل از بین نمی رود.

مشکلات شرکت در حال رشد  : ایا شما همیشه ترس از دست دادن داده و اطلاعاتتان را دارید؟ اما هر بار که به CRM خود وارد شوید، احساس می کنید مشکلی وجود ندارد و همه چیز رو براه است؟ شما چه در مورد کارشناس فروشی که تازه از مجموعه شما رفته است و چه نیروی جدیدی که تازه استخدام شده است همیشه این ترس را دارید!
با رشد سازمانتان، تیم های فروشتان هم چند برابر می شوند، در نتیجه کنترل اطلاعاتی که فروشندگان شما به آنها دسترسی دارند دشوار خواهد بود.
شما نیاز به یک امنیت پیشرفته و قابل انعطاف برای کنترل داده ها در CRM دارید تا اطلاعات فقط برای کسانی که نیاز هست، قابل مشاهده باشد. شما باید یک سیستم امنیت برای حفظ اطلاعات کسب و کار خود داشته باشید تا شب را راحت بخوابید!
شما میتوانید به کمک نرم افزار CRM دیدار، سطح دسترسی کاربران را برای حفظ امنیت بیشتر داده های خود مشخص کنید.

 

6. قطع ارتباط با تیم های سطح پایین

برقراری ارتباط با همه ی تیم های شرکت دشوار است. شما به طور مرتب با همه ی تیم های خود ملاقات نمی کنید و از همه دسترسی های آنها اطلاع ندارید.
شما می خواهید تیم شما و نمایندگان فروش شما در مناطق مختلف، بدون نظارت مستقیم کار کنند. اما از طرفی هم نمیخواهید حضور شما غایب باشد. زمانیکه ارتباط در تیم های بزرگ از بین برود، تیم های شما فکر می کنند شما به آنها توجه نمی کنید و با این ذهنیت کار خود را انجام می دهند، که منجر به مشکل در فرآیند فروش، نارضایتی های مکرر و از دست رفتن اهداف می شود.
شما باید این اطمینان را به تیم خود بدهید که همه افراد تیم را به طور مرتب می بینید. تیم شما باید همیشه این احساس را داشته باشند که شما همه وظایف و عملکرد آنها را دنبال می کنید. اگر نمیتوانید بطور حضوری با انها ملاقات کنید، حداقل یک صحبت تصویری با تیم خود برقرار کنید. شما باید به کمک نرم افزار CRM پیشرفت تیم خود را به سمت اهداف شرکت ردیابی کنید و اگر متوجه مشکلی شده باشید، برای حل و علت آن اقدام کنید.

 

7. تشویق به رقابت بدون ایجاد درگیری، دشوار است.

رقابت بین فروشندگان طبیعی است.اما شما باید از تبدیل شدن به مشاجره،جلوگیری کنید. شما باید تیم خود را در راستای رقابت سالم هدایت کنید.
به سیستمی نیاز دارید تا به شما کمک کند تا فروش فروشندگان را طوری اعلام کند که تیم فروش، مقابل هم قرار نگیرند . اگر چندین تیم فروش دارید میتوانید یک تابلو در CRM تنظیم کنید و تعداد فروش توسط هر تیم مشخص شود، شما با این کار اجازه می دهید تا تیم فروشتان با یکدیگر رقابت سالم داشته باشند. و میتوانید در صورت تحقق اهداف فروش ، پاداشی برای تیم با فروش بالا در نظر بگیرید.

 

8. استخدام و آموزش یک کار مداوم است .

به عنوان یک مدیر در شرکتی با رشد سریع ، تقاضای یک فروشنده جدید کار سختی است. آموزش های مکرر ، زمان و هزینه زیادی لازم دارد. حتی این کار می تواند یک ریسک باشد: اگر نیرو های جدید قبل از بازگشت سرمایه گذاری در آموزش، مجموعه را ترک کنند ، چه می شود. شما باید برای تیم خود انگیزه ایجاد کنید و نیروهای خود را به عنوان اعضای پر بار تیم خود، نگه دارید.
یکی از راه های سریع ، برای آماده کردن نیروی جدید، یک فرآیند فروش خوب است . نیروی فروش جدید باید، یک طرح کلی از فعالیت هایی که برای اهداف خود انجام می دهد، داشته باشد. شما با استفاده از CRM ، یادگیری را بصری و آسان می کنید. بنابراین استخدام نیروهای جدید وقت زیادی برای یادگیری تلف نمی کنند.

 

9. کم و زیاد کردن کارمندان و فروشندگان، پیش بینی ها و اهداف شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

بخش فروش یک شرکت دارای گردش مالی بالایی است، اما وقتی یک نیروی جدید استخدام می کنید و دائما این کار را تکرار می کنید، پیش بینی دقیق و یا تعیین اهداف غیر ممکن است .شما نیاز به ابزاری دارید، که بدون توجه به وضیعت پرسنل، به شما در پیش بینی دقیق کمک کند. در اینجا شما نیاز به یک ابزار CRM دارید تا فروشندگان شما اطلاعات را وارد CRM کنند، تا مراحل را کنترل و نتایج را پیش بینی و برای رسیدن به هدف ،برنامه ای را تنظیم کنید.

 

10. شما و تیمتان غرق درکارهای اداری شده اید.

زمانیکه تیم شما بزرگتر شده است، قطعا کارهای اداری بیشتری دارید، کارهای اداری باید هنگام فروش توسط مدیر خرد تکرار شود، که این کار برای مدیر تکراری و کسل کننده است،بنابراین امکان اشتباه وجود دارد، که باید به عقب برگردند و تصحیح کنند.
شما میتوانید از نرم افزار های اتوماسیون اداری برای گردش کاری تیمتان استفاده کنید و تمرکز خود را برای فروش و مدیریت و فعالیت های تیم بگذارید.

وقتی تیم شما بزرگتر شده است ، این بدان معنی نیست که شما و تیم فروش شما باید سخت کارکنید، بلکه باید هوشمندانه تر کار کنید. با استفاده از فرآیند های فروش مناسب و ابزارهایی که باعث افزاریش سریع نتایج می شوند، کارهای اداری را کم و برای رقابت سالم بین فروشندگان تمرکز کنید .

شما در فرآیند فروش خود با چه چالش هایی روبرو می شوید؟ از چه راه حل هایی برای حل این چالش ها استفاده میکنید؟ خوشحال می شویم با ما درمیان بگذارید.

 

منبع مشکلات شرکت در حال رشد : سایت دیدار 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image