چگونه قدرت تحقیقات بازاریابی را به کسب و کار خود بازگردانیم؟

چگونه قدرت تحقیقات بازاریابی را به کسب و کار خود بازگردانیم؟

قدرت تحقیقات بازاریابی : در سال 1920، زمانی که کارلوس کولدینگ پارلینگ، National Analysts را راه انداخت، بخش تحقیقاتی در کمپانی نشر کورتیس،به یک پیشرو در تحقیقات بازاریابی بدل شد و انقلابی ایجاد کرد که چگونه کمپانی ها به دیدگاه مشتریان شان پی ببرند. هفتاد سال سریع به جلو حرکت کرد و تغییر کمی حاصل شد.
چگونه محققان بازاریابی، شرایط را عوض خواهند کرد: در اوایل سال 2000، همراه با افزایش استفاده از سرویس ایمیل، اینترنت، تلفن های همراه و شبکه های اجتماعی، خیلی از شرکت ها راه های تجارت شان را تغییر دادند اما شرکت های تحقیقات بازاریابی چنان نکردند.

این امر به آن دلیل که گرفتن نظر مصرف کنندگان آنلاین هنوز هم یک چالش بود و از آنجایی که همه مشتریان به وبسایت ها مهاجرت نکرده بودند صورت گرفت. با این وجود، محققان بازار برای باقی ماندن در بالای منحنی به اندازه کافی تلاش نکردند. آنها می بایست با تکنولوژی تازه انطباق پذیری برای رسیدن به دیدگاه کار می کردند و شرکت های تحقیقات بازاریابی، محصولاتشان را در نسخه بتا راه اندازه می کردند و برخی تصمیمات مخاطره آمیز می گرفتند.با این حال ، آنها این کار را با همان نظر سنجی قلم و کاغذ انجام دادند.

فراتر از مطالعات قلم و کاغذی: برای مدت زیادی، شرکت های تحقیقات بازاریابی به شدت بر مشاوران با تحصیلات جامعه شناسی و اقتصاد متکی بودند. حتی با رشد فناوری در دو دهه گذشته، شرکت های تحقیقات بازاریابی به انجام تمام کارها توسط خودشان ادامه دادند، بجای اینکه به کمپانی ها بیاموزند که چگونه بازخورد مشتریان خود را جمع آوری کنند. در واقع این امر منجر شد تا گروه کاملا جدیدی از شرکت های نرم افزاری مشتری هوشمند، به ارائه سیستم عامل نرم افزار اختصاصی به شرکت های می پردازد، به طوری که شرکت ها می توانند با ده ها هزار نفر از مشتریان خود در ارتباط باشند و بازخورد محصولات، خدمات و تبلیغات درگیر را به صورت مداوم دریافت کنند.

چگونه این روش کار میکند: یک شرکت مشتریانی که موافقت کرده اند تا به طور منظم باز خوردشان را در آنچه با عنوان ” جامعه مشتریان” نامیده می شود ارائه دهند، بکار میگیرد. آن نتایجی که مشتریان درباره آن در قالب متن در پاسخ به سوالاتی که توسط شرکت مطرح شده و کارکنان آن قادر به گوش دادن به آن در انجمن های آنلاین شبیه به اتاق های چت هستند، صحبت می کنند.

برخی مواقع مشتریان تنها به پرسشهای شرکت پاسخ می دهند و برخی مواقع آنها با یکدیگر در ارتباط با پرسش مطرح شده گفتگو می کنند. آنها می توانند از افراد بخواهند، برای مثال، که عکسی از لباسی که دوست دارند یا چگونه دوست دارند لباس های خرده فروشی خاص را بپوشند، به اشتراک بگذارند.

حتی شرکت ها می توانند خوشه خاصی ازجامعه آماری مشتریان که کمپانی خواهان دریافت بازخوردشان از موضوع خاصی هست را هدف قرار دهند و این بسیار یکپارچه‌تر از آن رای گیری قدیمی و ارتباط برقرار کردن بر گروه خاص در یک اتاق فیزیکی و یا حتی نظر سنجی آنلاین است. چراکه هزاران نفر از مردم برای ماه ها و سال ها در آن نقش دارند و دخیل میشوند.

جهشی برای تحقیقات بازاریابی: نسل جدید از مشتریان قدرتمند بوجود آمده است که در جهش برای تحقیقات بازاریابی یاریگر هستند. اکنون بیش از هر زمانی، مشتریان علاقه مند به همکاری با شرکت ها، یاری رساندن به اطلاعات آنها و فراهم آوردن راهنمایی هایی برای محصولات آینده آنها هستند. تحقیقات بازاریابی می تواند به مهمترین بخش تجارت بدل شود و نظرات مصرف کنندگاه می تواند به طور فزاینده ای نتایج محصولات را بهبود بخشد. در پاییز گذشته IBM با انتشار گزارشی جامعی موضوع مهمی را برجسته کرد که پس از مدیر عامل شرکت، نظر مشتری مهم ترین قسمت است.

هنگامی که موضوعات تکنولوژیکی مطرح می شوند، شرکت های تحقیقات بازاریابی نباید دوباره راه خود را گم کنند. برخی مبتکران در حال کار برروی راه حل هایی برای بهره وری از بازخورد مشتریان به روش های بدون درز و روشنگر هستند، ایجاد محصولات دوستانه همراه که می توانند اطلاعات شبکه های اجتماعی را جمع آوری کنند، داده های مشتری ها را بگیرند و بلافاصله به اطلاعات قابل عمل تبدیل کنند، یکی از این راه حل هاست. ابزار بازخورد مشتری را می توان بیشتر به صورت بصری با تجربه کاربر لذت بخش ساخت در نتیجه مصرف کنندگان آن را به زبانی که برایشان قابل درک است، مخاطب قرار می دهند.

دریافت یافته های تحقیقاتی مانند یک افسر ارشد بازاریابی: پس چرا برخی از محققان بازار هنوز هم استفاده از نظر سنجی به مدت 15 دقیقه و ارائه گزارش 60 صفحه ای به شرکت مشتریان خود را ترجیح می دهند؟جامعه معاصر با اطلاعات بیش از حد انباشته شده است: تکثیر زیاد مقالات، وبلاگها ،شبکه های رسانه های اجتماعی و اپلیکیشن ها، منجر به کاهش توجه پوششی به مسائل امروز شده است. در سال 1998، توجه پوششی حدود دوازده دقیقه به طول می انجامید، درحالیکه در سال 2008 این میزان به پنج دقیقه کاهش یافت و امروزه کمتر شده است. زمان به مثاله پول شده است و اگر این امکان وجود داشت که گوینده، همان چیزی که در پنج کلمه گفته می شود، را در چهار کلمه بیان کند، سریع ترین گزینه را انتخاب می کند.

قدرت تحقیقات بازاریابی

در جهان یک صد و چهل کاراکتری توییتر، داده های وارد شده توسط محققان بازار، به صورت نکته ای، توسط تمام افراد درک می شود. بجای گزارش های طولانی، پژوهش گران باید نتایج خود را با استفاده از اینفوگرافیک ها، به عنوان ابزاری برای تجسم داده ها، ارائه دهند. یا می توانند خلاقیت خود را حفظ کرده و با استفاده از ابزار هایی مانند Pecha Kucha، سبک بصری ساده ای با بیست تصویر خلق کنند که هر یک به مدت بیست ثانیه ایجاد میشود، آنها همچنین می توانند با استفاده از قدرت نفوذ اسلاید شیر، برای به اشتراک گذاری داده های با مخاطبان خود استفاده کنند.امکانات ابزار های عالی وجدید و به اشتراک گذاری داده های جدید، بی پایان می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image