سایمون سینِک

سایمون سینِک

سایمون سینِک نویسنده، سخنران انگیزشی و مشاور است

نام به انگلیسی: Simon O. Sinek

تاریخ و محل تولد: 9 اکتبر 1973، ویمبلدون، انگلستان

سایمون سینِک نویسنده، سخنران انگیزشی و مشاور است که در حوزه رهبری و مدیریت فعالیت دارد. وی در سال 2010 به اتاق فکر توسعه و تحقیق موسوم به RAND Corporation به‌عنوان عضو هیئت کمکی ملحق شد، که در آن به ارائه مشاوره در حوزه‌های نوآوری نظامی و برنامه‌ریزی می‌پردازد. او برای معروف، مشهور و عمومی کردن مفاهیم “دایره طلایی” و “آغاز با یک چرا” که توسط مجموعه همایش‌های جهانی تِد به‌عنوان یک مدل ساده اما قدرتمند برای رهبری الهام‌بخش معرفی‌شده است، شناخته می‌شود.

اولین سخنرانی سایمون سینِک در مجموعه همایش‌های تِد سومین ویدئو ازلحاظ تعداد تماشاگر بر روی سایت این سلسله از سخنرانی‌ها است. وی همچنین در این رابطه در سال 2009 کتابی با عنوان با یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ هر فردی را به اقدام و عمل بازمی‌دارند، تألیف کرده و به این موضوع اشاره می‌کند که چرا برخی افراد توسط برخی افراد دیگر، پیام‌ها یا رهبران انگیزه و الهام گرفته و از برخی دیگر بازخوردی را دریافت نمی‌کنند.

وی همچنین در روزنامه‌ها و مجلات مختلفی از قبیل نیویورک‌تایمز، وال‌استریت ژورنال، واشنگتن‌پست و . . . مقالات مختلفی را به چاپ رسانده است.

سینِک در شهر ویمبلدون انگلستان به دنیا آمد، در سن کودکی به ژوهانسبورگ در آفریقا جنوبی نقل‌مکان کرد و پس‌ازآن به لندن، هنگ کنگ و نهایتاً به نیوجرسی نقل‌مکان کرد. وی به مدرسه نورثرن وَلی در دِمارست رفت و در سال 1991 از این مرکز فارغ‌التحصیل شد. وی مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه برندایس در رشته انسان‌شناسی فرهنگی اخذ کرد، سپس به دانشگاه سیتی در لندن وارد شد که قصد ادامه تحصیل در رشته حقوق و وکیل مدافع شدن را داشت، اما پس از مدتی رشته حقوق را هم ترک کرد و وارد حوزه تبلیغات شد.

پس‌ازاین به شهر نیویورک نقل‌مکان کرد و در شرکت‌های تبلیغاتی مختلفی از قبیل Euro/RSCG، Ogilvy & Matherو … به کار و فعالیت پرداخت و درنهایت در سال 2002 شرکت خودش با عنوان Sinek Partners را راه‌اندازی کرد.

وی چندین بار در برنامه‌های مختلفی از شبکه‌های MSNBC و Marketplace به‌عنوان مهمان یا . . . حاضرشده است. کتاب وی با عنوان یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ هر فردی را به اقدام و عمل بازمی‌دارند در سال 2011 تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در بازار آمریکا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image