سایمون سینِک

سایمون سینِک

سایمون سینِک نویسنده، سخنران انگیزشی و مشاور است

نام به انگلیسی: Simon O. Sinek

تاریخ و محل تولد: ۹ اکتبر ۱۹۷۳، ویمبلدون، انگلستان

سایمون سینِک نویسنده، سخنران انگیزشی و مشاور است که در حوزه رهبری و مدیریت فعالیت دارد. وی در سال ۲۰۱۰ به اتاق فکر توسعه و تحقیق موسوم به RAND Corporation به‌عنوان عضو هیئت کمکی ملحق شد، که در آن به ارائه مشاوره در حوزه‌های نوآوری نظامی و برنامه‌ریزی می‌پردازد. او برای معروف، مشهور و عمومی کردن مفاهیم “دایره طلایی” و “آغاز با یک چرا” که توسط مجموعه همایش‌های جهانی تِد به‌عنوان یک مدل ساده اما قدرتمند برای رهبری الهام‌بخش معرفی‌شده است، شناخته می‌شود.

اولین سخنرانی سایمون سینِک در مجموعه همایش‌های تِد سومین ویدئو ازلحاظ تعداد تماشاگر بر روی سایت این سلسله از سخنرانی‌ها است. وی همچنین در این رابطه در سال ۲۰۰۹ کتابی با عنوان با یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ هر فردی را به اقدام و عمل بازمی‌دارند، تألیف کرده و به این موضوع اشاره می‌کند که چرا برخی افراد توسط برخی افراد دیگر، پیام‌ها یا رهبران انگیزه و الهام گرفته و از برخی دیگر بازخوردی را دریافت نمی‌کنند.

وی همچنین در روزنامه‌ها و مجلات مختلفی از قبیل نیویورک‌تایمز، وال‌استریت ژورنال، واشنگتن‌پست و . . . مقالات مختلفی را به چاپ رسانده است.

سینِک در شهر ویمبلدون انگلستان به دنیا آمد، در سن کودکی به ژوهانسبورگ در آفریقا جنوبی نقل‌مکان کرد و پس‌ازآن به لندن، هنگ کنگ و نهایتاً به نیوجرسی نقل‌مکان کرد. وی به مدرسه نورثرن وَلی در دِمارست رفت و در سال ۱۹۹۱ از این مرکز فارغ‌التحصیل شد. وی مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه برندایس در رشته انسان‌شناسی فرهنگی اخذ کرد، سپس به دانشگاه سیتی در لندن وارد شد که قصد ادامه تحصیل در رشته حقوق و وکیل مدافع شدن را داشت، اما پس از مدتی رشته حقوق را هم ترک کرد و وارد حوزه تبلیغات شد.

پس‌ازاین به شهر نیویورک نقل‌مکان کرد و در شرکت‌های تبلیغاتی مختلفی از قبیل Euro/RSCG، Ogilvy & Matherو … به کار و فعالیت پرداخت و درنهایت در سال ۲۰۰۲ شرکت خودش با عنوان Sinek Partners را راه‌اندازی کرد.

وی چندین بار در برنامه‌های مختلفی از شبکه‌های MSNBC و Marketplace به‌عنوان مهمان یا . . . حاضرشده است. کتاب وی با عنوان یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ هر فردی را به اقدام و عمل بازمی‌دارند در سال ۲۰۱۱ تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در بازار آمریکا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image