تاجر الکترونیک

تاجر الکترونیک کیست و به چه اشخاصی تاجر الکترونیک گویند؟

در زمان‌های مختلف، تجار در عرصه‌های گوناگونی وجود داشتند که به اقتضای هر زمان‌ شرح فعالیت تجارت متناسب با دوره خود و تاجرهایی با شرح فعالیت متنوع وجود دارند.
به طور مثال بسیار شندیدم که میگویند، فلانی تاجر آهن یا تاجر طلا و جواهر است و یا تاجر پارچه و ….، در عصر حاضر همه این تجار سنتی حضور دارند، اما در دنیای مدرن تجارت، تجارتی ظهور کرده به نام : تجارت الکترونیک که به واسطه فضای مجازی و ابزار مربوط به آن شکل گرفته است.

اشخاصی که در تجارت الکترونیک فعالیت جدی و حرفه‌ای دارند را اصطلاحا تاجر الکترونیک گویند.

برخی افراد فقط اسم تاجر الکترونیک را یدک می‌کشند، بی آنکه از این فضا دانش کافی داشته باشند، دیگران را تشویق به حضور در این فضای پر رمز و راز می‌کنند.

یاد نکته‌ای افتادم، به طور مثال شخصی که برای کم مویی سر خود به یک پزشک متخصص پوست و مو مراجعه می‌کند و در کمال ناباورری با سَر خلوت و موهای کم‌پُشت جناب دکتر مواجه می‌شود، مطمئنا ذهن ایشان به این نکته مشغول می‌شود و یاد این ضرب‌المثل می‌کند که :

کل اگر طبیب بودی ، سر خود دوا نمودی!

پس چنانچه شخصی مدعی است که تاجر الکترونیک است و در میدان تجارت الکترونیک فعالیت دارد، می‌بایست هم از لحاظ دانش فنی و هم کار و کسب اینترنتی در رتبه مطلوب و قابل قبول حضور داشته باشد.

شخصی که یک وبلاگ نا کارآمد دارد حتی با اصطلاحات روزمره تجارت الکترونیک نا آشنا است، مسلما خیلی راه طولانی جهت یدک کشیدن این اسم، دارد.

ناگفته نماند افراد حرفه‌ای در ایران عزیزمون وجود دارند که با داشتن سایتی پردرآمد و موفقیت‌های روزانه در این عرصه پر فراز و نشیب، بدون ادعایی به این عرصه خدمات بسزایی می‌کنند و شاگردان حرفه‌ای را هم آموزش می‌دهند.

شما همراهان عزیز جهت آشنایی بیشتر با این موضوع می‌توانید در بخش مقالات این گزینه را پیگیری نمایید.

 

 

لطفا در زیر 15 گام موثر تاجر الکترونیک را دنبال کنید (روی عکس کلیک کنید)